Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Wasze ulubione potrawy i przekąski
(29-05-2009 18:20) #1

Wasze ulubione potrawy i przekąski

Co najbardziej lubicie zjeść? Na śniadanie, obiad, kolacje albo tak sobie przękąsić w ciągu dnia? Zapraszam do dyskusji. Wesoly


Śniadania najczęściej nie jem. Ale okazjonalnie to chlebek z dżemem. Na obiad z zup to: owocowa, grzybowa, czarnina, rosołek i szczawiowa. Zęby Na drugie danie najchętniej jem: kotlety schabowe, gołąbki, kluski ziemniaczane z bigosem, paszteciki i wiele innych. A kolacja to albo jajecznica albo tosty... Nic innego. W ciągu dnia na przekąskę lubię sobie zjeść jogurta albo przegryźć ciastko lub cukierka. Wesoly

Przękąski:

1. Słodycze
2. Jogurty

Zupy:

1. Owocowa
2. Grzybowa
3. Czarnina
4. Rosół
5. Szczawiowa

Potrawy:

1. Kotlety schabowe
2. Gołąbki
3. Kluski ziemniaczane z bigosem
4. Paszteciki

Kolacja:

1. Tosty
2. Jajecznica

Pozdrawiam! Wesoly


God save us everyone
Will we burn inside the fires of a thousand suns?
For the sins of our hand, the sins of our tongue
The sins of our father, the sins of our young


Strona 4 (Post powyzej jest pierwszym w watku)
(09-04-2016 02:05) #31

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

nalesniki z jagodami hehhe Zęby


(09-04-2016 18:58) #32

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Naleśniki z nutellą i bananem są bardzo smaczne


(10-11-2016 15:08) #33

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Równiez lubię kremy czekoladowe. Próbowałem praktycznie wszystkie .Zawsze sobie oczywiscie obiecuje, ze koniecznie zjem z kanapką Wychodzi oczywiście różnie. Najczęściej wyjadam łyżką. Posmakował mi ostatnio krem czekoladowy Wedla. Powiem Wam, że inne kremy sie do niego nie umywają. Jest to czysta rozpuszczona czekolada:
[Obrazek: 13722313_295249597494409_1574522117_n.jp...NA%3D%3D.2]


(31-03-2017 11:42) #34

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Jadłam ten krem i jest całkiem smaczny.Aczkolwiek przyznam,ze bardziej wole wersję z jasną czekoladą karmellove ( do której mam zresztą wielką słabość - szczególnie jeśli chodzi o wersje z karkelem oraz słonymi orzeszkami - normalnie kocham !!! ).
Dzisiaj z okazji końca tygodnia kupiłam sobie moją ulubioną mleczną Wedla ( druga moja ulubiona czekolada po karmellove)
[Obrazek: 17332845_1092804494179580_8953822758395969536_n.jpg]


(24-05-2017 08:58) #35

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Prezentuje się to apetycznie chociaż jeśli o mnie chodzi to jakiś czas temu przestałam kupować gotowe słodycze. Eksperymentuje w kuchni z pieczeniem ciast i robieniem deserów. W sieci jest tyle przepisów na takie pyszności,ze grzechem byłoby nie spróbować Wesoly
Na początek polecam biszkopt z musem truskawkowym:
https://www.przepisy.pl/przepis/biszkopt...owym.-3682

Bardzo prosty i smaczny ( pojawiają sie w koncu świeże truskawki):
[Obrazek: biszkopt-z-musem-truskawkowym.jpg]


(14-11-2017 00:32) #36

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Oczywiscie nie moze tutaj zabraknac slodyczy. Kiedys kupowalem je w sklepie jednak podupadly na jakosci i postanowilem zrobic cos na wlasna reke. Chociaz nie tak do konca poniewaz przepisow szukalem dosc dlugo w sieci, to jeszcze za czasow jak nie bylo serwisow tematycznych. Aktualnie moim faworytem sa batoniki z platkow zytnichi i masla orzechowego - dla zaintersowanych podaje link do oryginalnego przepisu https://uwielbiam.pl/przepis/batoniki-z-...rzechowego Kiedys kupowalem podobne w pobliskiej cukierni .. jednak zadziwilo mnie to, ze zrobione osobiscie o wiele lepiej smakuja. Dobrym tego potwierdzeniem jest moja dziewczyna .. podjadajaca je codziennie do sniadania Oczko


(25-01-2018 09:43) #37

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Proponowałbym spróbować sushi. Sushi w lokalach tanie nie jest jak każdy widzi. Jednak samodzielnie można przygotować je w dość przystępnej cenie. Wystarczy tylko początkowo zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw przypraw i skombinować porządny ryż. Zrobienie podstawowych rolek nie jest trudne. I cała zabawa daje niesamowitą wprost satysfakcję,że się udało !

Kilka porad o tym jaką rybe wybrać jest tutaj:
http://www.oyakata.com.pl/ksiega-mistrza...i-poradnik


(12-04-2018 08:26) #38

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Sushi lubię, ale raz na jakiś czas. Nie jestem ogólnie wielka fanką tej potrawy.

Kiedyś jadłam bardzo wiele słodyczy. Ostatnio jednak staram sie ich unikać. Źle wpływało to na moją cerę oraz na stan uzebienia.

Zastępuję je owocami i warzywami. Polecam szczególnie banana ----> https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/banan Dodaje dużo energii


(04-05-2018 20:10) #39

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Ciekawe zestawienie Jezyk1


(04-05-2018 20:15) #40

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Teraz zrobilo sie dosyc cieplo i przymierzam sie do odpalenia jakiegos grilla. Niestety wyjazd na majowke mi odpadl ze wzgledu na chorobe. W miedzyczasie mialem troche czasu wolnego i postanowilem poszukac jakichs ciekawych przepisow. Szczerze to nie przepadam jakos specjalnie za kielbaskami z grilla .. te lepsze sa w zawrotnych cenach .. a przeciez nie bede sie faszerowal tandeta. Na jednym z blogow wypatrzylem tez ciekawe pomysly na szybkie przekaski z grilla https://www.garneczki.pl/blog/szybkie-pr...na-grilla/ Najlepiej moim zdaniem prezentuja sie pieczone mlode ziemniaki. W planach mam zrobienie karkowki w marynacie wiec dopasowalyby sie idealnie. Moze jeszcze podrzucicie jakis patent na sprawdzony deser .. jak sie bawic to na calego Wesoly Pozdrawiam

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2018 20:18 przez tapout.)




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek