Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Wasze ulubione potrawy i przekąski
(29-05-2009 18:20) #1

Wasze ulubione potrawy i przekąski

Co najbardziej lubicie zjeść? Na śniadanie, obiad, kolacje albo tak sobie przękąsić w ciągu dnia? Zapraszam do dyskusji. Wesoly


Śniadania najczęściej nie jem. Ale okazjonalnie to chlebek z dżemem. Na obiad z zup to: owocowa, grzybowa, czarnina, rosołek i szczawiowa. Zęby Na drugie danie najchętniej jem: kotlety schabowe, gołąbki, kluski ziemniaczane z bigosem, paszteciki i wiele innych. A kolacja to albo jajecznica albo tosty... Nic innego. W ciągu dnia na przekąskę lubię sobie zjeść jogurta albo przegryźć ciastko lub cukierka. Wesoly

Przękąski:

1. Słodycze
2. Jogurty

Zupy:

1. Owocowa
2. Grzybowa
3. Czarnina
4. Rosół
5. Szczawiowa

Potrawy:

1. Kotlety schabowe
2. Gołąbki
3. Kluski ziemniaczane z bigosem
4. Paszteciki

Kolacja:

1. Tosty
2. Jajecznica

Pozdrawiam! Wesoly


God save us everyone
Will we burn inside the fires of a thousand suns?
For the sins of our hand, the sins of our tongue
The sins of our father, the sins of our young


Strona 5 (Post powyzej jest pierwszym w watku)
(19-07-2018 13:43) #41

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Ja najbardziej lubię sałatki, pieczone warzywa i od pewnego czasu zapiekanki makaronowe - niby takie niezbyt skomplikowane dania, a jednak jakie pyszne! Zęby
Poza tym uwielbiam jeszcze wszelkiego typu dania z makaronem Wesoly)


(31-08-2018 10:28) #42

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Lubię kuchnię włoską więc w u mnie w domu często na stole goszczą makarony pod każdą postacią. Z sosami, w formie zapiekanek czy sałatek makaronowych. Wybieram głównie te od marki Arrighi - lubię ich świderki, spaghetti, płatki lasagne czy małe muszelki. To dobry pomysł na szybki i sycący posiłek.


(15-10-2018 15:21) #43

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Kiedyś nie myślałam o tym co jem, jednak gdy urodziłam dziecko i założyłam rodzinę zrozumiałam, że jest to bardzo ważne. Produkty ekologiczne to niezaprzeczalnie jedne z najzdrowszych produktów na świecie. Organicznego pochodzenia, naturalne i równie smaczne stały się w obecnych czasach bardzo popularne. Jeżeli zdrowie jest dla mnie najważniejsze, to staram się wybierać tylko sprawdzone, ekologiczne produkty żywnościowe i takie własnie chciałabym kupić na https://abc-store.pl/pl/c/Produkty-BIO-ekologiczne/71 co o tym uważacie?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2018 15:23 przez jesienny_lisc.)

(14-01-2019 13:37) #44

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Lubię sobie coś pochrupać, dlatego zawsze pod ręką są chrupacze, albo orzechy, rodzynki, też często kupuję paluszki z lubelli natures bo ą bardzo smaczne, czosnkowe rewelka


(14-02-2019 23:53) #45

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

lubię proste dania. makaron arrighi świderki, pieczarki, mięsko, sos i wystarcza albo dodaje ser i to wszystko zapiekam w piekarniku.


(10-07-2019 13:38) #46

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Bardzo lubię owoce, warzywa i orzechy i z nich staram się wymyślać różne przekąski. Czasami dodaję jogurt, czasami robię pieczoną owsiankę albo jaglankę. Lubię też te zgrzewane kanapki, ale ich nie robię zbyt często, bo nie przepadam za chlebem tostowym, a taki zwykły się do nich nie nadaje. A no i jeszcze bardzo często robię sobie sałatki z tego, co akurat mam pod ręką


(25-11-2019 14:38) #47

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

Jakiś czas temu znajoma zrobiła u siebie wieczór meksykański i sama przygotowała burito z różnymi farszami. Nie przypuszczałam, że to jest tak pyszne! Dla mnie mogłoby już nie być nic innego Zęby Potem sama próbowałam coś takiego zrobić, ale nie bardzo mi wychodziło. Dopiero ona podesłała mi ten przepis - https://www.kaufland.pl/przepisy/wyszukiwarka-przepisow/przepis.burito-wieprzowina-salsa-awokado i się udało. To było dokładnie to samo. W dodatku takie danie w ogóle nie jest tak czasochłonne, jak myślałam i warto je czasami przygotować na kolację albo jakąś popołudniową przekąskę


(05-03-2020 16:07) #48

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

W temacie kuchni to chciałam was spytać czy możecie mi polecić sklep w którym warto zamówić akcesoria kuchenne? Sztućce, noże, patelnie. Znajoma wysłała mi adres https://gerlach.pl/ i widzę że wybór jest duży. Promocje ciekawe, chyba coś dla siebie wybiorę bop ona chwaliła ich wyroby.


(29-10-2020 20:14) #49

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

ja lubię pić kawkę, dlatego mam własnie ekpres BREVILLE Prima Latte jest smaczna ta kawa i konkretna, moim zdaniem warto


(10-01-2021 19:58) #50

RE: Wasze ulubione potrawy i przekąski

(31-08-2018 10:28)strzelec napisał(a):  Lubię kuchnię włoską więc w u mnie w domu często na stole goszczą makarony pod każdą postacią. Z sosami, w formie zapiekanek czy sałatek makaronowych. Wybieram głównie te od marki Arrighi - lubię ich świderki, spaghetti, płatki lasagne czy małe muszelki. To dobry pomysł na szybki i sycący posiłek.

Do takiej kuchni, to jeszcze białe wytrawne wino. Te nie są drogie. Od 20 zł za butelkę w sieci https://faktoriawin.pl/kurs-wiedzy/pozna...e-szczepy/





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek