Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Wolna wola
(02-08-2010 13:31) #1

Wolna wola

Co myslie o wolnej woli u czloweka? Czy posiadamy cos takiego jak wolna wola?
Jatwierdze ze czlowiek nie ma wolnej woli
Dam wam 3 argumentymej teori

Polska to kraj chrzescijanski wiecpostaram sie wam to udowodnic na przykladzie Boga

Po 1
Bóg jest wszechmogący i wszechwiedzacy wiec wie co bedzie w przyszlosci a z tego wynika ze to gdzies musi byc "zapisane"to co sie wydarzylo , dzieje i wydarzy . A skoro to jest gdzies "zapisane" to znaczy ze to co ma sie wydarzyc nie moze ulec zmianie.

Po 2
Prorocy wiedzieli co sie wydarzy za iles tysiecy lat i tak sie stalo. Gdyby czlowiek mial wolną wole to prorocy nie byli by w 100% pewni tego co sie wydarzy bo losy sie mogly potoczyc inaczej a to ze sie stalo jak sie stalo ma bardzo male prawdopodobienstwo, bo istnieje (wg mnie) nieskonczona liczba mozliwosci jak mogli sie zachowac ludzie a kazda nawet najmniejsza zmiana ma kolosalne skutki dla przyszlosci.

Pan Jezus wiedzial ze umrze na krzyzu i tak sie stalo. Wiedzial ze Piotr sie go wyprze 3 razy nim zapieje kogut i tak sie stalo. Wiedzial ze wyda go Judasz i tak sie stalo
Nie mogli oni postąpic inaczej bo tak bylo zapisane.


Po 3
Na Wielkanoc jest czytana we wszystkich kosciolach dluga modlitwa powrzechna (chyba ma to jakas nazwe ale nie pamietam) i jedna z modlitw prosila Boga by kierowal madrze politykami i rzadzacymi krajami .
Mialem kiedys zdalnie sterowany samochod i tez nim kierowalem. Nie sadze jednak zeby on mial wolna wole i sam decydowal gdzie chce jechac

Podaje Wam narazie 3 argumenty . Napiszcie cos wiecej jakie jest wacze zdanie. Mozecie uwazac ze jestem glupi, idiota, psychol lub jakis inny powaleniec ale nie piszcie mi tyego chyba ze chcecie oprcz tego napisac jakies swoje argumenty , wskazac moj blad W razie czego nie sa to wszystkie argumenty ktore pokazuja ze nie mamy wolnej woli, ale sprobujcie narazie obalic te Mam nadzieje ze nikt sie nie czuje urazony ze bralem za przyklad Boga a jesli jednak ktos taki sie znajdzie to z gory przepraszam


(28-12-2012 16:54) #2

RE: Wolna wola

Posiadamy ale ja nie korzystam bo przecież trzeba patrzeć na uczucia innych.


(08-10-2013 16:14) #3

RE: Wolna wola

moim zdaniem wolna wola i tak jest ograniczona w pewien sposób Zęby


(15-02-2014 08:29) #4

RE: Wolna wola

Człowiek posiada wolną wolę, ale czasami po prostu wygodniej jest z niej nie korzystać tylko np. pójść z nurtem, z tłumem.


(06-11-2015 18:22) #5

RE: Wolna wola

Może Bóg ingeruje w wolną wolę tylko w wyjątkowych sytuacjach.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek