Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Złodziejem Być.
(04-08-2010 11:25) #1

Złodziejem Być.

W dzisiejszych czasach ''zostać złodziejem'' nie oznacza już tego, co znaczyło kiedyś... Teraz, żeby mieć nielegalną kopię płyty ulubionego zespołu, wystarczy :
a) mieć dostęp do sieci
lub
b) wybrać się na rynek

Z niejasnych powodów ludzie, którzy kradną w ten sposób(nabywając czyjąś własność nielegalnie), sami nie uważają się za złodziejów. To poważny błąd wynikający ze złej moralności... Nielegalne kopiowanie filmu, który ktoś produkował za kosmiczne pieniądze(a tych nie ukradł) po to by mieć zysk, jest nie tylko kradzieżą ale i GRZECHEM.
Wyobraź sobie, że idziesz do sklepu, zdejmujesz z półki batona i wychodzisz. Robisz wszystko jak należy, oprócz zapłacenia za produkt. Czyli... to tak jak ze ściąganiem gier/filmów/programów/muzyki a w skrajnych przypadkach programów telewizyjnych(lewe dekodery, kody aktywacyjne... troszkę o tym wiem). Czy to jest normalne? Chyba nie.


(31-08-2012 18:30) #2

RE: Złodziejem Być.

Bym polemizowała, to nie jest złodziej tylko "pirat" jakby nie ściągali z netu to niektórych zespołów czy też solistów byśmy nie znali. Posiadam bardzo potężną kolekcje płyt CD która nieznana jest w Polsce. Kiedy wystawiłam na sprzedaż ktoś był tak uczynny że nasłał na mnie niebieskich. Do tej pory czekam na rozwiązanie mojej sprawy. Kupisz płytę CD , skoro nie wiesz czy warto zapłacić od 50 do 100 zł. ściągasz z netu odsłuchujesz i podejmujesz decyzję o wydaniu kasy. Znam takich że dla jednego utworu kupują jedną badźiewiastą płytę , bo obecnie nie można kupić singla z ulubionym utworem.
Jakby tak popatrzył i posłuchał to nawet stacje radiowe są złodziejami (piratami)





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek