Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościZ forum onetu o Linuksie
(04-04-2011 14:12) #1

Z forum onetu o Linuksie

Oto co powiedział jeden user o Linuksie

Cytat:Chcecie powiedzieć, że ten cały Linux może działać na komputerze całkowicie pozbawionym Windows? W sensie -- bez żadnych sterowników, usług, itd?

To brzmi niedorzecznie.

Jeśli byłoby to prawdą (w co szczerze wątpię), wtedy komputery byłyby sprzedawane bez Windows. Rzeczą oczywistą jest, że tak się nie dzieje, więc z waszymi twierdzeniami musi być coś nie tak. Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że Windows to coś więcej niż Office? To cały system, który steruje komputerem od A do Z, a napisanie takiego systemu jest rzeczą kolosalnie trudną do osiągnięcia. Wiele osób niestety nie zdaje sobie z tego sprawy.

Microsoft wydał 9 miliardów dolarów i poświęcił wiele lat, by stworzyć Vistę. Nie brzmi więc za bardzo sensownie to, że pojawiła się jakaś nowa alternatywa, ot tak -- po prostu. Wymagałoby to miliardów dolarów nakładu i wiele, wiele pracy.

IBM próbował, wydał ogromną ilość środków rozwijając OS/2, jednak nigdy nie udało mu się dotrzymać kroku Windows. Tak samo Apple -- przez lata próbowali stworzyć własny system, ale w końcu poddali się i wybrali rozwiązania Microsoftu.

Po prostu nie jest możliwe, żeby oprogramowanie freeware, jakim jest Linux, mogłoby być na tyle złożone, aby móc działać na komputerze, nie wykorzystując istotnych fragmentów Windows. Powtarzam, to niemożliwe.

Myślę, że powinniście to wszystko przemyśleć.


(04-04-2011 18:32) #2

RE: Z forum onetu o Linuksie

Moim zdaniem jest to kompletna bzdura. Niech ten ktoś, kto napisał tego news'a/post'a zainstaluje sobie linux'a i wtedy może krytykować Zęby

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek