Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościZ wiekiem im rośnie
(26-08-2010 11:22) #1

Z wiekiem im rośnie

Panowie znalazłam dla Was kolejny ciekawy artykuł. Zapraszam do czytania i komentowania Jezyk1

Cytat:Choć płodność kobiet z upływem lat ulega obniżeniu, to ich ochota na seks wcale nie maleje. Wręcz przeciwnie - z upływem lat panie stają się coraz bardziej gorące. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Teksasu w Austin.

Amerykańscy psycholodzy, których badania opublikowane zostały w piśmie "Personality and Individual Differences" uważają, że najaktywniejsze seksualnie są właśnie panie w wieku 27 - 45 lat, czyli w przedziale wiekowym, w którym płodność obniża się. Naukowcy postanowili przeprowadzić swoje badania by sprawdzić popularne powiedzenie dotyczące "tykania biologicznego zegara", który ponoć wpływa na życie seksualne kobiet.

Podzielili więc panie na trzy grupy wiekowe - wysokiej płodności (18 - 26 lat), niskiej płodności (27 - 45 lat) i grupę w wieku menopauzalnym (więcej niż 46 lat). Panie musiały odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących ich pożycia i seksualności. Okazało się, że kobiety w grupie niskiej płodności częściej niż starsze i młodsze koleżanki miewały fantazje erotyczne, prowadziły aktywniejsze życie seksualne oraz były bardziej otwarte na jednonocne kontakty bez zobowiązań. Co więcej - te z pań ze środkowej grupy, które były w związkach fantazjowały zarówno na temat własnego partnera, jak i innych mężczyzn.

Tym samym okazało się, że mimo zmniejszania się szans na posiadanie potomstwa, mózg kobiet nie daje za wygraną i stara się pobudzać ich libido aż do menopauzy. Zdaniem badaczy być może dzieje się tak dlatego, że statystycznie kobiety zostają dziś matkami później niż dwie dekady temu.

Wyniki badań brzmią niezwykle obiecująco. Wynika z nich bowiem, że najwięcej gorących i namiętnych pań znajdziemy w grupie atrakcyjnych trzydziestokilkulatek. Drobny problem może pojawić się dopiero wtedy, kiedy panie przekroczą granicę lat czterdziestu. Im bowiem ochota nadal będzie rosła, a nam na ich widok prawdopodobnie już nie bardzo. Ale cóż - na razie chyba nie warto martwić się na zapas...

[źródło http://facet.wp.pl/kat,1007823,wid,12593...omosc.html ]

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek