Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Zabić aby przeżyć
(10-02-2012 23:42) #1

Zabić aby przeżyć

W starożytnym Rzymie robiono z niewolników gladiatorów. Gladiatorzy mieli wybór: zabijać, albo dać się zabić.

Czy zabilibyście kogoś aby przeżyć?


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

Strona 2 (Post powyzej jest pierwszym w watku)
(09-03-2012 20:43) #11

RE: Zabić aby przeżyć

To fakt ja bym pewnie od razu zleciała. No i trzeba by było jeszcze jakoś bezszelestnie polować.


(13-03-2012 00:00) #12

RE: Zabić aby przeżyć

Lila- masz racje, że łatwo się gada. Ponoć spory procent ludzi kiedy w ekstremalnej sytuacji zwyczajnie panikuje i traci nad sobą kontrolę. Może albo skakać albo być sparaliżowanym i się nie ruszać. Chyba jedyny sposób, żeby się dowiedzieć czy należymy do takich ludzi to przeżyć coś ekstremalnego.Wesoly
Lekkie potrącenie przez samochód chyba nie wystarczy bo miałem ostatnio przyjemność ale szybko się zebrałem z jezdni.
A Katniss może i było łatwiej bronić się przed śmiercią bo jej życie było brutalne w porównaniu do naszego. Pewnie nikt z nas nigdy nie miał takich obowiązków i nie będzie żył w takim państwie co ona.


(13-03-2012 12:35) #13

RE: Zabić aby przeżyć

(13-03-2012 00:00)Kotleciarz napisał(a):  A Katniss może i było łatwiej bronić się przed śmiercią bo jej życie było brutalne w porównaniu do naszego. Pewnie nikt z nas nigdy nie miał takich obowiązków i nie będzie żył w takim państwie co ona.

Ja mam nadzieję że nikt z nas nie będzie miał takiej sposobności, choć jak Ameryka nie dogada się z tymi od ropy to kto wie czy jakaś atomówka nie poleci... Ruscy też maja to i owo w zanadrzu.

Dobra nie chcę być tu czarnowidzem. W esce dziś trąbili o jakimś konkursie igrzysk śmierci, muszę sprawdzić...


(13-03-2012 15:58) #14

RE: Zabić aby przeżyć

Hmm moim zdaniem mógł bym się do tego posunąć jeżeli groziła by mi śmierć.
Oczywiście wolałbym oddać życie za kogoś z mojej rodziny czy za moją dziewczynę niż z nimi walczyć.
Ale obca osoba, która by miała mnie zabić to bym jej nie darował....


(18-03-2012 23:59) #15

RE: Zabić aby przeżyć

Chyba dosyć mamy własnej przemocy na ulicy, żeby spekulować o wojnach. Ale myślę, że jak u nas nie ma ropy to amerykanie nie będą próbowali nas "ratować".
"W starożytnym Rzymie robiono z niewolników gladiatorów. Gladiatorzy mieli wybór: zabijać, albo dać się zabić."
Myślę znowu nad zdaniem. Chyba mamy dzisiaj z czymś takim do czynienia. Może i nie opłaca się kogoś zabijać ale ludzie korzystają dzisiaj z wyzysku innych ludzi. Różni "myśliciele" szczują ludzi na siebie" już nie wspominając o politykach. Dzisiaj bycie samodzielnym człowiekiem który potrafi się utrzymać to jak walka na arenie. Zamiast polować na zwierzaki czy walczyć z drugim plemieniem to ludzie walczą ze sobą, nawet o miejsce w kolejce w markecie.


(19-03-2012 14:19) #16

RE: Zabić aby przeżyć

(18-03-2012 23:59)Kotleciarz napisał(a):  Zamiast polować na zwierzaki czy walczyć z drugim plemieniem to ludzie walczą ze sobą, nawet o miejsce w kolejce w markecie.

Haha, to fakt... ale wszyscy się oburzają na wieść o przemocy...Faja


(23-03-2012 08:05) #17

RE: Zabić aby przeżyć

(19-03-2012 14:19)Halinka napisał(a):  
(18-03-2012 23:59)Kotleciarz napisał(a):  Zamiast polować na zwierzaki czy walczyć z drugim plemieniem to ludzie walczą ze sobą, nawet o miejsce w kolejce w markecie.

Haha, to fakt... ale wszyscy się oburzają na wieść o przemocy...Faja

Ja mam czasami wrażenie, że zamiast gladiatorów ludzie wymyślają sobie inne "krwawe" sporty jak boks itp. a jak komuś nie starcza to szuka innych wrażeń posuwając się nawet do walk psów i innych, co osobiście uważam za bestialstwo. Dlatego wydaje mi się prawdopodobne, ze kiedyś takie Igrzyska mogłyby rzeczywiście zaistnieć.

A tak w ogóle to kto idzie dziś do kina?? ZębyZębyZęby


(23-03-2012 11:42) #18

RE: Zabić aby przeżyć

a moze zpytaj kto już wrócił?...

Ja już po!!! Rewelacja. Oczywiście duuużo skrótów i nawet zmiany w fabule, al e tylko w szczegółach, żeby nie ograniczyć ilośc postaci -nie było Marge córki burmistrza w ogóle...


(23-03-2012 15:25) #19

RE: Zabić aby przeżyć

W obronie własnej lub najbliższych, jeśli nie miałbym innego wyjścia, pewnie bym zabił. Choć wszystko zależy od danej sytuacji, szukałbym na pewno innego wyjścia, unieszkodliwienia, lepszego rozwiązania. Właśnie oglądałem Igrzyska Śmierci, zaimponowała mi główna bohaterka, która pokazała jak powinien zachować się człowiek w sytuacji zagrożenia. Pewnie wybrałbym podobną drogę, bo bezpośrednia konfrontacja to nie zawsze najlepsze rozwiązanie i można je uniknąć poprzez "myślenie". Polecam film, dawno nie oglądałem produkcji tak dobrej, dojrzałej i przemyślanej.


(23-03-2012 17:16) #20

RE: Zabić aby przeżyć

Wszyscy piszecie, że byście nie zabili. Guzik prawda. Gdyby wasze życie było w zagrożeniu, zabilibyście nawet kogoś bliskiego Wesoly





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek