Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Zabić aby przeżyć
(10-02-2012 23:42) #1

Zabić aby przeżyć

W starożytnym Rzymie robiono z niewolników gladiatorów. Gladiatorzy mieli wybór: zabijać, albo dać się zabić.

Czy zabilibyście kogoś aby przeżyć?


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

Strona 3 (Post powyzej jest pierwszym w watku)
(25-03-2012 00:26) #21

RE: Zabić aby przeżyć

No z tymi bliskimi to nie wiem. Zabijając wtedy jakby i tak podpisujesz na siebie wyrok. Zresztą, wystarczy jak się coś powie/zrobi/nie zrobi/pomyśli nie tak to potrafi się zmienić w gladiatorkeWesoly
Idę dopiero jutro do kina. W końcu, bo nie dość, że katują mnie recenzje w gazetach to jeszcze wy. To tak jak moja siostra dzwoni i mówi co też dobrego zrobiła po czym mówi "ups, zapomniałam, że wracasz głodny do domu".Jezyk1


(25-03-2012 11:43) #22

RE: Zabić aby przeżyć

(25-03-2012 00:26)Kotleciarz napisał(a):  No z tymi bliskimi to nie wiem. Zabijając wtedy jakby i tak podpisujesz na siebie wyrok. Zresztą, wystarczy jak się coś powie/zrobi/nie zrobi/pomyśli nie tak to potrafi się zmienić w gladiatorkeWesoly
Idę dopiero jutro do kina. W końcu, bo nie dość, że katują mnie recenzje w gazetach to jeszcze wy. To tak jak moja siostra dzwoni i mówi co też dobrego zrobiła po czym mówi "ups, zapomniałam, że wracasz głodny do domu".Jezyk1

Moim zdaniem to tylko w filmach tak jest , że zwykła osoba jak trzeba to się nagle zmienia w zabójcę. Nigdy w to nie wierzyłam. A w Igrzyskach było inaczej oni tam żyli ze świadomością. że kiedyś może wezmą udział w walce na śmierć i życie. W bogatszych dystryktach przecież się nawet szkolili z walki.


(25-03-2012 20:12) #23

RE: Zabić aby przeżyć

A jam jest pewien, że na 100% każdy woli zabić niż być zabitym przez kogokolwiek :>


(26-03-2012 10:44) #24

RE: Zabić aby przeżyć

(23-03-2012 17:16)MakiMaki napisał(a):  Wszyscy piszecie, że byście nie zabili. Guzik prawda. Gdyby wasze życie było w zagrożeniu, zabilibyście nawet kogoś bliskiego Wesoly

nie prawda -nie wszyscy tu piszą, że by nie zabili. Ja napisałam, że pierwsza bym nie zaatakowała, ale na pewno bym sie broniła!
I jednak wydaje mi się, że podobnie jak Peeta, wolałabym umrzeć jako człowiek z resztka godności, ale pewna być nie mogę...
A film rewelacyjny! Bardzo fajnie ukazane rezyserowanie wydarzen i los biednego Seneki...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2012 10:45 przez Halinka.)

(28-12-2012 16:13) #25

RE: Zabić aby przeżyć

Nie, wolę już oddać życie za inną osobę niż sama zabić Wesoly


(18-09-2013 10:50) #26

RE: Zabić aby przeżyć

Tak naprawdę to ciężko powiedzieć. Jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział - wiemy o sobie tyle na ile nas przetestowano. Także ciężko powiedzieć, jakbyśmy się zachowali na takich Igrzyskach. Tak jak z kierowcami podczas wypadku, kierowca instynktownie chroni siebie i tak manewruje samochodem, aby ocalić własne życie a nie pasażerów.


(08-10-2013 16:26) #27

RE: Zabić aby przeżyć

(28-12-2012 16:13)bedebralcie napisał(a):  Nie, wolę już oddać życie za inną osobę niż sama zabić Wesoly

uważam podobnie


(08-10-2013 21:34) #28

RE: Zabić aby przeżyć

Bardzo do zacne, ale nie wiesz jakbyś zareagował - jesli ktoś by sie na ciebie rzucił nie potraktujesz go raczej w kategorii - umrę, by on nie umarł oddam życie za bliźniego, nie, włączą sie instynkty, Dobrze to było widać w ogrzysklach śmierci - czy to sie czyms różniło od walk gladiatorów? tylko ilosćia uczestników chyba :/


(10-10-2013 20:37) #29

RE: Zabić aby przeżyć

Nigdy nie wiesz w jakiej sytuacji się znajdziesz, jeśli masz do wyboru życie swoje albo kogoś kogo w ogóle nie znasz to wybrałabyś mimo wszystko tą osobę? Nie pomyślałabyś lub pomyślałbyś o sobie, że masz jeszcze wszystko przed sobą? To jest cholernie ciężki wybór.. Nikt nie potrafi się postawić na miejscu chociażby tych postaci z Igrzysk.. Ja pewnie też nie bacząc na innych, ratowałabym swoje życie. A propos, ploty chodzą że będzie powtórka z rozrywki jeśli chodzi o Igrzyska. Ktoś coś wie?


(12-10-2013 22:36) #30

RE: Zabić aby przeżyć

Wiesz, nie czytałem, więc nie chcę wnikać, bo wole niespodziankę, ale nie da się nie wiedzieć nic... Zbyt dużo osób o tym gada! Władze wymyśliły jakąś rocznicę zniewolenia, znaczy poskromienia i wyjątkowe igrzyska dla zwycięzców...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2013 22:36 przez Maniek.)




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek