Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Zabić aby przeżyć
(10-02-2012 23:42) #1

Zabić aby przeżyć

W starożytnym Rzymie robiono z niewolników gladiatorów. Gladiatorzy mieli wybór: zabijać, albo dać się zabić.

Czy zabilibyście kogoś aby przeżyć?


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(10-02-2012 23:48) #2

RE: Zabić aby przeżyć

Nie wiem, zależy od sytuacji, ale jeżeli NAPRAWDĘ musiałabym aż tak walczyć o swoje życie to bym zabiła.


(11-02-2012 00:04) #3

RE: Zabić aby przeżyć

Przede wszystkim zależy jak miałbym zostać zabity. A tu pewności nie ma nigdy. Jeżeli na 100% czekałaby mnie szybka i bezbolesna śmierć to dałbym się zabić. Ale jeżeli miałbym umierać inaczej to raczej skłonny byłbym zabić.


(11-02-2012 00:10) #4

RE: Zabić aby przeżyć

(11-02-2012 00:04)winek napisał(a):  Przede wszystkim zależy jak miałbym zostać zabity. A tu pewności nie ma nigdy. Jeżeli na 100% czekałaby mnie szybka i bezbolesna śmierć to dałbym się zabić. Ale jeżeli miałbym umierać inaczej to raczej skłonny byłbym zabić.

Odcięcie głowy mieczem czy toporem to raczej bezbolesna śmierć. Ale jak w przykładzie: Na arenie zawsze możesz zostać przebity trójzębem czy mieczem, a wtedy wykrwawienie może być dużo dłuższe i boleśniejsze. A to ruletka, czy cię zetnie, czy będzie się nad tobą pastwił.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(17-02-2012 16:44) #5

RE: Zabić aby przeżyć

straszne to jakieś. naprawdę nie rozumiem co ludzi bawi w patrzeniu jak inni się zabijają i wydaje mi sie,że nie jest to tylko zamierzchła przeszłość.
Jakiś czas temu czytałam książke "Igrzyska śmierci" i nie mogłam pojąć radochy kapitolończyków z ludzkiej tragedii... ale może chodzi o to, ze oni -podobnie jak widzowie walk gladiatorów uważali się za lepszych, a niewolników/trybutów traktowali jak gorszy gatunek...

Ja na pewno nie ptrafiłabym rzucić się na kogoś pierwsza, ale gdyby mnie zaatakował, to bym się broniła...


(24-02-2012 23:38) #6

RE: Zabić aby przeżyć

Halinka mi się to też kojarzy z tą książką. Ciekawie będzie zobaczyć na filmie jak taki człowiek reaguje gdy musi się bronić dosłownie przed kimś innym kto chce go zaciukać. Przecież bohaterka Katnis wcześnie takich rzeczy nie robiła.
Ale wiesz co ona ma trochę inną sytuację. Bo gdy ja chciałbym się bronić przed mordercą i niechcący bym go za mocno "uszkodził" to na bank wsadziliby mnie do więzienia w naszym kraju. A w igrzyskach oni wręcz oczekiwali takich sytuacji. I to było dla mnie najbardziej poruszające w tej historii- kazali im się wykańczać na arenie i ludzie chcieli to oglądać a ci co nie chcieli i tak musieli bo był przymus oglądania transmisji. I ci sami widzowie którzy chcieli to oglądać zabijanie cieszyli się z medialnym plotek o Katnis, kogo tam kocha i co siedzi w jej głowie. To mi przypomina nasz świat taka fanowska wścibskość.


(26-02-2012 11:57) #7

RE: Zabić aby przeżyć

Ja o swoje życie bym walczył nawet jakby było przesądzone że przegram. Bo i tak bym nie miał nic do stracenia w tamtej chwili.


[Obrazek: sygnaturap.jpg]
We are Anonymous. We are Legion. We do not Forgive. We do not Forget. Expect us.

(27-02-2012 12:47) #8

RE: Zabić aby przeżyć

Ja też bym walczyła, ale nie potrafiłabym raczej pierwsza zaatakować.

Kotleciarz- jak tak się zastanowić, to faktycznie... Ludzie uwielbiają czerpac frajdę z cudzego nieszczęścia. Ile mają gadania, kiedy jakiś topowy celebryta (ha, a nawet sąsiad) zostanie przyłapany na czymś niegrzecznym...


(04-03-2012 20:16) #9

RE: Zabić aby przeżyć

(27-02-2012 12:47)Halinka napisał(a):  Ja też bym walczyła, ale nie potrafiłabym raczej pierwsza zaatakować.

A ja nie wiem co bym zrobiła. Łatwo jest gadać, ale jakbym się znalazła na takiej arenie, to pewnie moja pierwsza myśl byłaby, żeby się schować i przeczekać aż reszta po prostu umrze z głodu. Tylko wtedy pozostawałby ciągły strach, że mnie złapią. Swoją drogą ciekawa jestem jak właśnie takie tropienie i inne sprawy pokażą w filmie.


(05-03-2012 15:37) #10

RE: Zabić aby przeżyć

ja też nie wiem czy bym zniosła ten stres... Nie wiem czy bym dała radę spać na drzewie zrelaksowana, a co dopiero w stresie Jezyk1





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek