Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Zarabianie przez inwestowania na forex
(06-06-2017 09:02) #1

Zarabianie przez inwestowania na forex

No właśnie... sporo się naczytałem, ale mam wrażenie, że większość osób, które narzekają na forex, chyba zaczynała nie mając o nim zielonego pojęcia. A co Wy o tym sądzicie? Czy macie jakieś doświadczenia na forex? Inwestowaliście? Jakie to były sumy?


(07-06-2017 18:48) #2

RE: Zarabianie przez inwestowania na forex

Pytanie bardziej teoretyczne, czy faktycznie o tym myślisz? Co mam ci powiedzieć... Forex to nie jest zabawka. Siedzę w tym od ponad roku i ogólnie wyniki mam zdecydowanie na plus, jednak dojście do tego poziomu trochę czasu wymagało. Inna kwestia - żeby skutecznie inwestować i minimalizować ryzyko tych inwestycji, musisz mieć odpowiedni system brokerski z konkretnymi funkcjami. Bez tego - łatwo szybko wyzerujesz konto.


(08-06-2017 08:34) #3

RE: Zarabianie przez inwestowania na forex

No faktycznie. Na pewno nie na zasadzie, że dzisiaj sobie wymyśliłem, a jutro zacznę inwestować tysiące złotych. Podchodzę do tego poważnie. Co oznacza odpowiedni system brokerski? Odpowiedni tzn. jaki? Podajcie proszę jakieś konkretne liczby, przykłady, no i nazwy brokerów. Chętnie sobie potestuję.


(09-06-2017 18:03) #4

RE: Zarabianie przez inwestowania na forex

Uruchom sobie demo systemu easyMarkets. Tam masz te narzędzia/funkcje, które moim zdaniem są niezbędne. Chodzi to:
- stałe spready
- gwarantowany stop loss
- gwarancję salda
- dealCancelacion
- brak poślizgów w cenach transakcyjnych

Zanim zaczniesz inwestować nawet na wersji demo, poznaj dokładnie system. Wszystko masz dokładnie opisane w centrum wiedzy.


(12-06-2017 08:31) #5

RE: Zarabianie przez inwestowania na forex

Konto demo mam od soboty, spędziłem już na tym trochę czasu. Podoba mi się ich centrum wiedzy, bo wszystkie te funkcje, które wyżej wymieniasz, zostały tam konkretnie opisane. W sensie - zasad korzystania, tego jak i kiedy korzystać. Na webinar dopiero się zapisałem, ale ogólnie easyMarkets robi na mnie na razie pozytywne wrażenie. Kliknąłem kilku innych, przypadkowych brokerów z Google i nikt nie miał dokładnie tych samych narzędzi, co oznacza, że chyba tam nie ma aż takiego nacisku na bezpieczeństwa inwestującego. Normalne na rynku brokerów?


(13-06-2017 18:55) #6

RE: Zarabianie przez inwestowania na forex

Musisz zrozumieć to, że easyMarkets dając te wszystkie funkcje związane z bezpieczeństwem, jednocześnie przenosi odpowiedzialność na siebie. Tzn. to oni ponoszą ryzyko ewentualnych poważniejszych zmian, a na coś takiego możecie sobie pozwolić tylko duży gracz. Mały może nie podołać temu finansowo. Idąc dalej - miej na uwadze licencje... Np. easyMarkets poza tym, że jest pod nadzorem KNF, to ma również bardziej wymagającą licencję cypryjską. A w tym przypadku prowadzony jest fundusz gwarancyjny, coś na zasadzie naszego funduszu bankowego. W Polsce tego nie ma.


(14-06-2017 08:31) #7

RE: Zarabianie przez inwestowania na forex

Rozumiem... problem forexa jest taki, że mało kto wchodząc w te inwestycje jest do tego przygotowany i realnie ma o tym pojęcie. W zasadzie z tego krótkiego tematu dowiedziałem się o forex więcej, niż wiedziałem dotychczas. Chodzi przede wszystkim o te kluczowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem, oddziałem, licencją. Kto zdaje sobie sprawę z takich kwestii na starcie?


(16-06-2017 21:00) #8

RE: Zarabianie przez inwestowania na forex

Prawie nikt, bo też nie ma edukacji właśnie w tym kierunku, ale to ogólniki.
Tylko wybrani nadają się do inwestowania na forexie, nie każdy sobie poradzi, nie każdy ma odpowiednie środki.
Ważne jest inwestowanie początkowo raczej małych kwot - dla bezpieczeństwa.
Narzędzia easyMarkets mocno ograniczają ryzyko, ale przed rozpoczęciem działania na dużych sumach raczę nabierać doświadczeń na mikroinwestycjach.


(20-06-2017 08:28) #9

RE: Zarabianie przez inwestowania na forex

W zasadzie wszystko inwestycje na demie zdecydowanie mi wchodzą.
Raz użyłem dealCancellacion i reakcja była właściwa, bo straciłbym znacznie więcej.
Coraz lepiej widzę zależności pomiędzy konkretnymi funkcjami i zaczynam rozumieć o co tak naprawdę wchodzi. Już na tym etapie widzę jaką głupota jest próbowanie inwestowania prawdziwych pieniędzy bez doświadczenia.


(27-07-2017 20:51) #10

RE: Zarabianie przez inwestowania na forex

Trzeba mieć mega wiedzę, bo można stracić dosłownie wszystko





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek