Hajlo.COMmunity

Pełna wersja: Dystrybucja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Która dystrybucja linuxa (o ile używacie) wydaje się wam najbardziej przyjazna i "możliwa do pracy" (jak to niektórzy nazywają). Dla mnie nieważne jest distro, ważne są umiejętności, chociaż z Debianem jest ciężko. Sam aktualnie używam Ubuntu 9.04 32 bit.
Jak dla mnie bardzo fajna jest dystrybucja ubuntu. Prosta i szybka instalacja (nie to co Gentoo, kompilacja prawie cały dzień, masakra )Połączenie dużej ilości oprogramowania dostępnego z debiana. Stabilność i nowoczesność dostępna z SIDa (Sidux bardzo fajna dystrybucja, ale ma duże braki w stabilności Placze), A zarazem bardzo userfriendly, i nie ma pokręconych problemów z zależnościami jak w Mandrivie (fajna i prosta dystrybucja ale cholerny żółw), czy też w fedorze.

Używam Kubuntu 9.04 i jestem bardzo zadowolony Oczko
A używałeś / ktoś może kiedyś OpenSUS(ła)E ? Z tego co wiem jest trochę napchany syfem i wolny. Zastanawiam się jakie byłoby w miarę szybkie, ale efektowne distro KDE. Czy moze poczekać na stable KDE 4.3.
A powiedzcie mi moze czym sie rozni Xp'ek od tego Linuxa?
Czy na linuxie lepiej sie pracuje?
Hah za szybko Ci nie odpowiedziałem Zęby Nie zauważyłem postu. Pierwszą i najważniejsza różnicą jest to, że na linuxie nie ma DirectX (Microsoft nie chce udostępnić źródeł), zamiast WinApi jest GTK+ (i tak niewiele Ci to mówi). Cóż, nieco inny interfejs, ale co najważniejsze Linux jest darmowy. Ściągasz sobie distro z oficjalnej strony, ładujesz na płytę i już. Brak DirectX'a jest dosyć bolesny, ale istnieje taki projekt - Wine = Windows Emulator. Tak naprawdę to nie jest emulator i niektóre aplikacje działają naprawdę lepiej niż na Windowsie. Są też jego komercyjne odpowiedniki np. Cedega, ale lepiej się nim pobawić. Co właściwie chodzi na Wine. wg mnie być może nawet 60 % aplikacji Windowsowych działa w pełni poprawnie. Jakbyś chciał się więcej dowiedzieć o linuxie to wikpedia + strony i fora Oczko Dzięki za poczytanie Oczko
Odświeże temat. Minął rok, i nadal wg mnie liderem jest ubuntu.
Planuję zmianę dystrybucji na Kubuntu ponieważ według mnie Ubuntu zmierza w złą stronę (Unity i inne wybajerowane elementy interfejsu). Aktualnie używam Debiana Squeeze.
Moim zdaniem wygrywa na tą chwilę Ubuntu.
Fakt unity nie bardzo przypadają do gustu innym osobą ale można zawsze zmienić środowisko graficzne.
Fedory nie polecam ponieważ po instalacji złych sterowników do karty graficznej system się posypał.
Damian, w Twoim przypadku czegoś by tam nie zainstalował i tak by padło Lol
Haha no jednak fakt.
Taki żywot Damiana Zęby.
Stron: 1 2
Przekierowanie