Hajlo.COMmunity

Pełna wersja: Okno życia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Miejsce, w którym matka może anonimowo zostawić nowonarodzon dziecko nie narażając go na niebezpieczeństwo. "Okno życia? powstało, aby zwrócić uwagę na problem nowonarodzonych, niechcianych dzieci porzucanych na śmietnikach czy ulicy. Wewnątrz okno jest ogrzewane i klimatyzowane, posiada miejsce na pozostawienie niemowlęcia a po otwarciu włącza się alarm, który wzywa mieszkające w domu siostry nazaretanki. ?Okno życia? to inicjatywa Wydziału Rodziny Kurii Metropolitalnej i Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Co o tym sądzicie? Czy dobra to inicjatywa? Czy jako matka zostawiła byś tak swoje dziecko?
Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł, kobieta zamiast wyrzucić dziecko do śmietnika czy zabić moze je legalnie zostawić w tym oknie. Ja sama nie zostawiłabym swojego dziecka.
Dobry pomysł,ale to trudne zostawić matce dziecko które się powołało do życia.
Niby dobre ale lepiej jakby nie było potrzeby z nich korzystać. Nie wierze, że zabraknie nam nieporadnych rodziców ale wolno mi wierzyć w to że kiedyś będą mogli zrobić to w szpitalu bez ostracyzmu całego personelu i wszystkich "zainteresowanych". Pewnie można im pomóc na wiele sposobów.
Jest to bardzo dobra inicjatywa. Wiele matek to nastoletnie dziewczyny, które nie poradziłyby sobie z wychowaniem maleństwa. Zamiast wyrzucać do śmietnika może oddać do "okna życia" Wesoly
Mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć...
Wielkie dzięki za bardzo interesujące porady! Jestem pewien, że mi się one przydadzą Oczko
Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Raczej ciężko będzie mi coś sensownego doradzić.
Przekierowanie