Hajlo.COMmunity

Pełna wersja: Bicie - odpowiednia metoda wychowawcza ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak myślicie, czy bicie dzieci jest potrzebne podczas ich wychowywania?
Czy to aby na pewno odpowiednia metoda wychowawcza?
Czym możnaby ją zastąpić?
Czy wy byliście wychowywani w ten sposób (poprzez bicie) ?

Moim zdaniem takie wychowywanie dziecka jest nieodpowiednią metodą, gdyż może ono w przyszłości być lękliwe i jego psychika nie będzie taka jak u w pełni zdrowego człowieka Oczko
Powiem tak, mały i lekki klaps nie zaszkodzi jak dziecko jest naprawdę nieznośne i niegrzeczne. Wkurzają mnie teraźniejsze przepisy zakazujące nawet krzyknięcia na dziecko i dawania mu zakazów. Już jest wyjątkowa liczba bandytów w wieku nastoletnim, a przez ten przepisy wzrost rozwydrzonej dzieciarni będzie jeszcze większy.
Moi rodzice nigdy mnie nie uderzyli,nawet jak coś złego zrobiłem,byłi źli i gniewali się ale nigdy nie podnieśli na mnie ręki,zamiast tego stosowali inne kary

Inna69

Tak, uważam ,że tą metodę można zastąpić innymi sposobami lecz czasami nawet tobie może skoczyć się cierpliwość. Nie chodzi tu o pokazanie kto jest silniejszy ten ma władzę, lecz jeśli do dziecka nie dociera to co mówimy w inne sposoby ...
Jeśli już klaps tylko w wypadku umyślnego nieposłuszeństwa, kiedy dziecko jest złośliwie uparte i tylko żeby wywołac szybką reakcję -czyli mały klaps a potem tłumaczenie, ewentualnie inne kary...
Ale zasadniczo uważam klapsy za porażkę wychowawczą Smutek
im częściej dziecko jest bite tym częściej ono samo bije inne dzieci oraz rodzeństwo :/
Nie, nie, nie. Dzieci nie należy bić. Lekki klaps - owszem ale nie jakieś brutalne bicie.
to jest bardzo zła metoda
Oczywiście, że nie odpowiednia metoda, można porozmawiać i wytłumaczyć
Moim zdaniem to ostateczne rozwiązanie, na które nie należy się decydować
Zasadniczo rzecz biorąc, mam dokładnie to samo zdanie co mój poprzednik...
Przekierowanie