Hajlo.COMmunity

Pełna wersja: Jądro Linux: prace nad wersją 2.6.36, nowe wydania kernela i sterowniki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie minęło 48 godzin od oficjalnej publikacji jadra Linux 2.6.35, gdy Linus Torvalds rozpoczął wprowadzanie największych zmian do wersji 2.6.36.

Do wtorku rano (10 sierpnia) dokonał on 5859 wprowadzeń kodu (commit) obejmujących 6680 plików; dodano 474 097 nowych i usunięto 376 182 dotychczasowych linii kodu.

W związku z zaawansowanymi pracami nad wersją 2.6.36 na liście LKML po raz kolejny rozgorzały dyskusje dotyczące tematu likwidowania błędów i zapewniania jakości kodu jądra Linux. Ponadto Greg Kroah-Hartman opublikował nowe stabilne wydania kernela poprawiające niektóre usterki poprzednich edycji. Naturalnie omawiając rozwój Pingwina, nie sposób pominąć tematu sterowników. W ostatnim czasie wydano nowe drivery między innymi dla kart graficznych AMD i Nvidii wprowadzające liczne ulepszenia i zawierające poprawki błędów. Więcej informacji na temat zmian w jądrze Linux 2.6.36 oraz w towarzyszących mu otwartoźródłowych projektach znajdziemy w artykule "Jądro Linux: prace nad wersją 2.6.36, nowe wydania kernela i sterowniki".

wydanie internetowe http://www.heise-online.pl

[źródło http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Jadr...omosc.html ]
Może w końcu nie będzie problemów ze sterownikami do starszych komputerówZęby Ciekaw jestem jak tam sprawy z ATI się miewająZęby
Też mam nadzieje że wkońcu ATI będzie przyzwoicie obsługiwana.
Sterowniki Nvidii od zawsze były lepszej jakości niż nawet najnowsze ATI
Przekierowanie