Hajlo.COMmunity

Pełna wersja: Opinia strony BBC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

borysek01

Witajcie,

Mieszkam w UK, mało stąd ludzi to wie. W czwartek do szkoły przyjeżdża BBC, jest to najpopularniejsza stacja w UK, tak samo jak TVN albo Polsat u mnie. I moje pytanie brzmi:

Będę oceniał stronę, chyba raczej ich nową. http://www.bbc.co.uk/ I chcę wypaść profesjonalnie, tzn, ocenić webdesign itd. Ale nie jestem pewny czy ten reporter mnie zrozumie. xDD

Czy mogli byście się wypowiedzieć na temat tej strony, profesjonalnie i amatorsko ? Zęby
Amatorsko:


Strona ciekawie zrobiona. Najbardziej spodobało mi się to że można ją dowolnie edytować do swoich potrzeb (dodajesz okna z określonymi informacjami lub je usuwasz) oraz to że informacji jest tam od groma. Od pogody, kursów walut po informacje z kraju i ze świata. Jeśli chodzi o grafikę to jest trochę uboga... Ale im mniej jest zapieprzona tym chyba nawet lepiej. Tak więc moja ocena to 8/10.


EDIT:
Plus dla nich za to że mają info w 32 różnych językach!

Ocena 9/10 Zęby
Amatorsko:

Ja raczej nie powiedziałbym, że strona jest ciekawa. Może jest wygodna itd. Ale na pewno należałoby zmienić styl. Jak zobaczyłem tą stronę to nie miałem ochoty ustawić jej na główną. Chodzi o to, żeby strona przykuwała uwagę. A tamta jest taka stonowana jakby to była strona jakiegoś urzędu, któremu nie zależy na klientach. Fakt, że to usuwanie zbędnych rzeczy jest dobre.
Stronę pewnie dobrze będzie się używać, ale wątpię żeby kogoś zachęcili do jej ustawienia na stronę startową, czy chociaż dodanie do zakładek. Jezyk1

Ocena:
4/10

borysek01

Dzięki chłopaki. Robota na szóstkę ;-)
Profesjonalnie:

Okropna. Jak na tak duży i bogaty serwis mogli więcej zainwestować w layout strony, kolory do siebie nie pasują ani nic. Nie podoba mi się też ten zegar po prawej na górze. Grafikę strona ma okropną ale ma też swoje plusy np: czytelne napisy, System przemieszczania paneli jak na tak duży portal jak BBC mogli się bardziej wysilić.



Pozdrawiam,
Micki
Przekierowanie