Hajlo.COMmunity

Pełna wersja: Szybki start systemu Windows.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Poradę zaczerpnąłem z miesięcznika CHIP, przy czy nie jest dokładnie przepisana z gazety.


Windows XP:

Wchodzimy w BIOS => odnajdujemy "Suspend Mode" lub podobnie (w różnych modelach płyt głównych BIOS wygląda inaczej) => ustawiamy na "S3" => zapisujemy zmiany i uruchamiamy Windowsa => Start => Panel sterowania => Opcje zasilania => Hibernacja => dezaktywujemy opcję "Włącz hibernację" => zapisujemy ustawienia

Uruchamiamy menadżer urządzeń(prawy przycisk myszy na ikonie mój komputer => właściwości => odszukujemy zakładkę sprzęt => i wybieramy menadżer urządzeń) => otwieramy właściwości klawiatur => Zarządzanie energią => aktywujemy opcję "Zezwalaj temu urządzeniu na wyprowadzenie komputera ze stanu wstrzymania" => powtarzamy operację dla myszki.

Windows Vista

Prawym Przyciskiem Myszy klikamy na pulpit => Personalizuj => Wygaszacz ekranu => Zmień ustawienia zasilania... => zmień ustawienia planu => Zmień zaawansowane ustawienia zasilania => Wstrzymaj => Zezwalaj na tryb uśpienia hybrydowego => Włącz => zapisujemy zmiany

Wystarczy kliknąć przycisk wyłączania w menu Start(komputer pobiera niewiele prądu, około 2,5W). Po przyciśnięciu przycisku Power Windows wstaje w około 1,4 s.

Windows 7

Start => Panel sterowania => System i zabezpieczenia => Zmień moment przejścia komputera w stan uśpienia => Zmień zaawansowane ustawienia zasilania => Uśpienie => Zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego => Włącz => zapisujemy zmiany

Wystarczy kliknąć przycisk uśpij z menu Start(komputer pobiera niewiele prądu (około 2,5W). Po przyciśnięciu przycisku Power Windows wstaje w około 1,2 s.
Super, działa. Ale pytanko: Jeśli któryś z domowników wyłączyłby listwę zasilającą, to wtedy zostaną otwarte programy, czy system będzie się uruchamiał tak jak zawsze ?
Nie wiem, czy to dobry pomysł. Windows 7. Po zrobieniu ww. kroków wyskoczył BlueScreen i komp się włączał ponad 5 minut. Być może tylko u mnie.
Nie powinno być BSoD w win 7. Ja już od bardzo dawna z tego korzystam.

Michał: odpowiedź na twoje pytanie brzmi nie. Stan wstrzymania to wyłączenie wszystkich komponentów pc-ta poza RAMem (w trybie uśpienia S3, zaś w S2 i S1 pracuje jeszcze procek i ew. karta sieciowa i/lub graficzna). Kiedy jednak zabraknie prądu do podtrzymywania informacji zawartych w pamięci RAM to zostanie ona wymazana. Czyli komp będzie się musiał normalnie włączyć Oczko
Kolego Dark Samurai nie spotkałem się BlueScreenem pod Win 7.
(22-12-2010 20:57)Shadow Knight napisał(a): [ -> ]Kolego Dark Samurai nie spotkałem się BlueScreenem pod Win 7.

Ja do tej pory też, był to jedyny raz, kiedy mi się pokazał.
Możliwe że błąd chwili, bądź coś innego Ci się posypało.
Ja również nie miałem BSOD`a.
Przekierowanie