Hajlo.COMmunity

Pełna wersja: Problemy z Instalacją Ubuntu ciąg dalszy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Po długim czasie postanowiłem sobie zainstalować najnowsze Ubuntu.
A więc ściągam iso, nagrywam na płytkę, robię boot, przechodzę do momentu wybierania partycji i nagle pojawia mi się problem.
Instalator Linux'a proponuje wyczyścić cały dysk ponieważ nie wykrył zainstalowanego systemu operacyjnego oraz Ręczne partycjonowanie dysku.
Oczywiście wybieram ręcznie partycjonowanie dysku ponieważ nie chcę stracić danych i potem pokazuje mi się okienko do partycjonowania dysku.
Zdziwił mnie fakt, że nie ma tam żadnej partycji oraz wykryty jest pusty dysk.
Czytając na różnych forach o problemach z instalacją postanowiłem skasować pakiet dmraid za pomocą komendy sudo apt-get remove dmraid lecz nic to nie dało.
Odpalając Linux'a z live cd i włączając eksplorator Wykrywane są partycję dysku.
Sprawdzałem też Dysk programem TestDisk (na Ubuntu) i on również wykrywa partycję prawidłowo.

Linux'a chcę zainstalować na dysku Sata 1.5TB.
Sprawdzałem też czy nie mam utworzonych 4 partycji partycji podstawowych co by było błędem lecz mam 1 partycję podstawową i 6 partycji logicznych.
Sprawdzałem również rozmiar wszystkich partycji czy przypadkiem nie mają jakiegoś dziwnego rozmiaru lecz wszystko było okej.
Myślę, że podałem najważniejsze dane i opisałem mój problem dość szczegółowo więc co można na to poradzić ??.
gparted również wykrywa partycje?
Przeglądnij partycje w nautilusie (przeglądarka plików)
A następnie próbuj uruchomić instalator.

sprawdź również czy cfdisk widzi dysk poprawnie
Gparted również wykrywa partycje.
ostatnie opcje zaraz zobaczę.

Bardzo dziwne ubuntu 10.10 malinowa mandaryna wykryła partycję i teraz ją instaluję i potem zrobie update.
Wiesz co może być nie tak, że nowa wersja ubuntu nie wykrywa mojego dysku ??.
Przekierowanie