Hajlo.COMmunity

Pełna wersja: Najlepsza przeglądarka internetowa.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Jakim zdaniem jest dla was najlepsza przeglądarka internetowa ?.
Czy może jest to:
Google Chrome ?
Internet Explorer ?
Safari ?
Opera ?
Mozilla Firefox ?
A może jest to jakaś inna przeglądarka internetowa ?.
Za co cenicie swoją przeglądarkę ?.
Za szybkość, stabilność i bezpieczeństwo ?.
A może za coś innego ?.
Zapraszam do dyskusji !.
Jak dla mnie najlepsza jest Opera. Jest szybka, ma mało błędów więc jest bezpieczniejsza niż konkurencja. Nie jest może tak popularna jak Firefox, Chrome i IE, ale przez też jest mniej atakowana przez hackerów. Co do stabilności to zależy od wersji Opery [z najnowszą 11.61 jest różnie], ale ogólnie najlepiej mi przypadła do gustu.
Dla mnie jest nią Opera, czy to ze względu na szybkość, czy też na użyteczne narzędzia dla webmasterów. Cenię też wkład jej twórców w rozwój sieci [Hakon Lie, współtwórca CSS3 jest pracownikiem Opery]. A co do wspomnianego przez osobę wyżej zawieszania się Opery 11.61 to [przynajmniej u mnie] problemy tego typu występują tylko na systemie Windows.

EDIT 16.11.2013

No i stało się. Od kiedy Operze kolokwialnie wyrażając się odwaliło (chromium), przerzuciłem się na Konquerora, a niedawno na Firefoksa. Szkoda tylko, że przeglądarka wygląda beznadziejnie na systemach linuksowych (a przynamniej w domyślnej konfiguracji).

I żeby nie było - nie obwiniam Opery za zmianę silnika renderującego. Jednakże, połowa przydatnych funkcjonalności tej przeglądarki w najnowszych wersjach została drastycznie wycięta. Na co się kategorycznie nie godzę.
Odkąd Opera oparta jest o projekt chromium to mam dwie ulubione przeglądarki, właśnie operę i jeszcze chrome.
Ja od lat używalam Mozilli. Niedawno przerzuciłam się na Vivaldi i jestem zadowolona. Jest niezwykle lekka, szybka i w dodatku na silniku Chrome. Polecam!
Przekierowanie