Hajlo.COMmunity

Pełna wersja: Dlaczego ludzie pamiętają tak dobrze złe chwile, a o tych dobrych rzadko pamiętają?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dlaczego ludzie pamiętają tak dobrze złe chwile, a o tych dobrych rzadko pamiętają? Jak to się dzieje? Dlaczego tak jest? Czy ludzie mają naturalna skłonność do depresji?
Nasz mózg lepiej zapamiętuje chwile, które były dla niego szokiem, wstrząsem, takie rzeczy lepiej zapadają w pamięć. Niestety.
(17-10-2012 23:13)winek napisał(a): [ -> ]Nasz mózg lepiej zapamiętuje chwile, które były dla niego szokiem, wstrząsem, takie rzeczy lepiej zapadają w pamięć. Niestety.

A to nie jest przypadkiem wina instynktu przetrwania?
Winek ma racje , zło które zostało nam wyrządzone pamiętamy do grobowej deski nawet gdybyśmy mieli demencje starczą to i tak pamiętamy.
Moim zdaniem ludzie dlatego pamiętają złe chwilę ponieważ często przynoszą one przestrogę na dalsze życie. Człowiek bardziej pamięta np że dotknięcie ognia powoduje oparzenie niż że ogień tak ładnie się palił. Taka już ludzka natura.
Nie zgodzę się z Tobą. Istnieją ludzie, którzy pamiętają tylko dobre chwile a złe zapominają i ja jestem tego przykładem Wesoly
Ja pamiętam gościa sprzed 5 lat, jego zapach. Pamiętam, że zawsze mogłam na niego liczyć.
Przekierowanie