Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Dlaczego ludzie kłamią w Internecie ?
(24-07-2010 10:30) #1

Dlaczego ludzie kłamią w Internecie ?

Kłamstwo zawsze budzi moja odradzę, gniew i wewnętrzny sprzeciw, ale odkąd jestem w internecie zastanawiam się jaki powód do kłamstw mają ludzie tu przychodzący , spotykający się na czatach , forach, rozmawiajac przez różne komunikatory.
Po co kłamać skoro jest się w zasadzie anonimowym? może lepiej po prostu nic nie mówić jeśli się nie chce powiedzieć prawdy?

Kłamstwa internetowe dotyczą wielu rzeczy wyglądu, stanu majątkowego, stanu cywilnego, wieku, pracy, tego co się robi i diabli wiedzą jeszcze jakich szczegółów.

Wiem, wiem co pomyślicie... kłamią, bo wiedzą , że tego nie można sprawdzić.

I nic bardziej mylnego. Kłamstwo ma to do siebie, ze prędzej czy później wychodzi na jaw i to najczęściej dzięki kłamiącej osobie. Ktoś kto kłamie często zapomina jaki "mit" stworzył wokół własnej osoby a nawet o tym co pisał pare chwil wcześniej i po jakimś czasie „wysypuje się” na detalach.

Może nie wszyscy przywiązują wagę do tego co inni mówią o sobie, ale są też tacy, których to interesuje, przykładają do tego uwagę i pamiętają szczegóły. Taki człowiek podczas dalszej znajomości wychwytuje nieścisłości i od razu nabiera dystansu do „kłamczucha" (ewentualnie jeśli zależy mu na tej osobie to zastanawia się dlaczego go okłamuje, jakie są tego powody i co dzięki temu może osiągnąć) wtedy w obecności takiego człowieka „waży” każde słowo, rozmawia na neutralne tematy, bo po co szczerze rozmawiać o sobie z kimś kto nie mówi prawdy.

Czasami ludzie rozsyłają nie swoje zdjęcia myśląc „a co mi tam” i tak się nie spotkamy jak ja tego nie będę chciał(-a) takie kłamstwa tez wychodzą na światło dzienne, może rzadziej bo to trudniejsze (chyba, że ktoś jest natyle "inteligentny" i twierdzi, że zdjecia znanych aktorów, aktorek, modelek itd. sa jego), ale zdarza się, w necie spotyka się niezliczoną ilość ludzi i zdarzyć się może, że trafi się na kogoś kto osobiście zna „kłamczucha i tak od słowa do słowa i to się „wydać” może.

Więc po co kłamią? no cóż moje zdanie jest takie, że stwarzają swój obraz takim jakim chcieliby, żeby był, stwarzają sobie wyimaginowane życie, tożsamość tylko po to żeby się dowartościować, żeby zostać zauważonym, żeby osiągnąć różnego rodzaju korzyści, lub żeby poprostu usprawiedliwić swoje postępowanie...

Czasami w końcu sami zaczynają wierzyć w „bajki”, które na swój temat tworzą, zaczynają żyć w tym sztucznym świecie iluzji poprawiając sobie na jakiś czas samopoczucie i podnosząc własną samoocenę. Jednak jakże bolesne bywają później „przebudzenia” gdy się wróci do rzeczywistości a w niej już nie jest tak kolorowo jak się to przedstawiało w wirtualu, lub gdy poprzez kłamstwa doprowadzą do tego, że stracą "coś" na czym im tak naprawde zależało...

Czy naprawdę nie lepiej zaakceptować siebie ze wszystkim swoimi wadami i zaletami, zarówno fizycznymi jak i psychicznymi. Przecież wszyscy jak tu się spotykamy jesteśmy tylko (albo aż) ludźmi, nikt ale to dosłownie nikt nie jest doskonałością a poprzez kłamstwa tej doskonałości napewno nie osiągniemy...

Mówiąc prawdę okazujemy szacunek nie tylko naszym rozmówcom, ale przede wszystkim samym sobie, szanując i ceniąc to co dał nam los, a jeśli chcielibyśmy żeby nasze życie było inne to starajmy się je zmienić a nie ubarwić poprzez kłamstwa... Tyle że to jest już troche "trudniejsze"

"Jedyny powód, dla którego nie mamy tego, czego pragniemy: jest taki że musielibyśmy się zmienić, a zmiana jest zbyt wielką niewiadomą." - C. Sisson

Ile razy każdy z Was spotkał się z twierdzeniem, że ktoś jest inny niż wszyscy "nigdy nie kłamie", "zawsze dotrzymuje słowa" itd. a wyszło na to, że prawde powie jak się "pomyli" a słowa dotrzymywać nie musi bo to było: dawno, zmienił zdanie, nie pamięta (tylko pamięta zawsze jak ktoś coś obiecał), albo poprostu nie musi...


Tak na zakończenie kiedyś ktoś kogo bardzo lubie napisał mi: "czemu nie moze byc idealnie, szczerze, bezprolemowo...kurna wszedzie dziadostwo..." dlaczego tak właśnie nie może być?

//Tytułuj poprawnie wątki

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2010 23:01 przez Michał.)

(24-07-2010 15:19) #2

RE: Dlaczego ludzie kłamia w necie?

Ja staram się nie oszukiwać w necie. Jeżeli nie chcę o czymś mówić to po prostu pomijam ten wątek. Należę do osób, które nie lubią kłamać.


(05-06-2011 15:02) #3

RE: Dlaczego ludzie kłamią w Internecie ?

Nie kłamie czy to w necie czy w realu.Czasami nie mam ochoty na coś mówić to omijam temat albo go zmieniam


(28-09-2011 20:54) #4

RE: Dlaczego ludzie kłamią w Internecie ?

Po pierwsze aby zabłysnąć. Przecież i tak nikt nie wie kim ta osoba jest naprawdę. Moim zdaniem jest takie zachowanie dziecinne. Po co kłamać skoro nic tobie nie zrobią za prawdę.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek