Gamelearning
Hej, co myślicie o nauce przez gry?
Gry mają wysoką pozycję w nieformalnych i formalnych segmentach nauczania. Niestety, w formalnych segmentach edukacji potencjał gier do nauki jest prawie niezauważalny. Jednakże, wraz z rozwojem Internetu i e-learningu świadomość tego, że gry również służą do nauki zwiększa się.
Gamelearning to obszar nauki, w którym wykorzystywane są gry edukacyjne. Dzięki gamelearninigowi osoba ucząca się może wykorzystać zebraną wiedzę podczas szkoleń w praktyce poprzez gry symulacyjne. Każda decyzja użytkownika wpływa na przyszły scenariusz gry oraz rozwój sytuacji.
Gry pozwalają na zabawę, zanurzenie się w świat wyobraźni, podjęcie wyzwania. W ramach skutecznego uczenia się poprzez gry obieramy sobie cel i dążymy do jego osiągnięcia poprzez dokonywanie określonych akcji i doświadczamy ich efektów przez całą drogę. Po drodze popełniamy błędy i testujemy różne możliwości, które pozwalają nam aktywnie uczyć się i praktykować właściwy sposób wykonywania pewnych czynności.
Gamelearning okazuje się świetnym wsparciem dla lektorów. Z wykorzystaniem gier mogą oni wpływać na motywację i zaangażowanie osób uczących się. Gry oferują wiele możliwości rozwijania konkretnych zdolności. Gry edukacyjne poprawiają nie tylko umiejętności wzrokowo-ruchowe, ale również rozwijają umiejętności komunikacji, umiejętności rozwiązywania problemów, umiejętności strategicznego myślenia oraz umiejętności społeczne.
W wielu przypadkach zastosowanie gier edukacyjnych oznacza szansę dla uczniów do wykorzystania zdobytej wiedzy i doświadczenia w praktyce, otrzymywania informacji o konsekwencji pewnych czynności oraz doświadczania różnych sytuacji w bezpiecznym środowisku. W tym momencie rozwija się wiele stron, gdzie gry edukacyjna charakteryzują się wysoką wartością uczenia się.