Nieingerencyjne programy, którymi możemy wykonać logi
W tym temacie przedstawię kilka programów, którymi bezpiecznie można
wykonać logi nie bojąc się o stan komputera. Zaczynamy:
RSIT
(Random's System Information Tool)
1. Uruchamiamy program i wybieramy przedział czasowy plików/folderów
ostatnio modyfikowanych/stworzonych:
![[Obrazek: 2vke34m.jpg]](http://i41.tinypic.com/2vke34m.jpg)
2. Wciskamy Continue
3. Pozwalamy na instalację HijackThis'a
4. Obserwujemy postęp:
![[Obrazek: 6pz1ab.jpg]](http://i42.tinypic.com/6pz1ab.jpg)
5. Wyświetlają się dwa pliki: log.txt i info.txt. Pierwszy
plik należy pokazać a drugi jeśli osoba sprawdzająca sobie zażyczy.
Uwaga: Jeśli nie wyświetlą się pliki, nie wpadaj w panikę.
Znajdziesz je w następującej lokalizacji: C:\rsit
OTL
![[Obrazek: t9v88k.jpg]](http://i46.tinypic.com/t9v88k.jpg)
1. Kiedy uruchomimy program, musimy zaznaczyć opcje odpowiednie do
wymagań sprawdzającego. (osoba prowadząca pomoc poinformuje nas o swoich
preferencjach; jeśli nic nie wspomni o specjalnym zaznaczaniu fajek,
zostawiamy wszystko na ustawieniach domyślnych)
2. Klikamy Run Scan.
3. Czekamy..wykonanie loga często nie trwa więcej niż 15 minut.
4. Wyskakują dwa logi - pierwszy o nazwie OTL.txt, drugi o nazwie
Extras.txt (tu ten sam wariant tak jak przy Random's System
Information Tool -wszystko zależy od zachcianki sprawdzającego czy chce
jeden, czy obydwa logi)
Uwaga: Jeśli logi nie wyskoczą, znajdziesz je w lokalizacji:
C:\_OTL
Gmer
W przypadku Gmer mamy trochę inną sytuację - od razu po uruchomieniu
aplikacji uruchamia się skan. (jest to jednak tylko przedskan)
By wykonać log w pełnej postaci należy:
1. Zatrzymujemy dotychczasowe skanowanie:
2. Uruchamiamy nowe, klikając Szukaj:
![[Obrazek: 14mb8uq.jpg]](http://i45.tinypic.com/14mb8uq.jpg)
3. Jeśli wyskoczy komunikat o wykrytej działalności rootkitów, nie
panikuj! Pokaż log na forum, wtedy sprawdzający powie Ci, czy to na
pewno rootkit czy pomyłka programu.
4. Kopiujemy to, co znalazło się w oknie Gmer do notatnika i zapisujemy w
postaci pliku *.txt
Reglooks
![[Obrazek: 2d1tith.jpg]](http://i47.tinypic.com/2d1tith.jpg)
1. Uruchamiamy program, skanowanie rozpocznie się automatycznie.
2. Czekamy na wyniki.
Uwaga: Jeśli wynik nie wyskoczy, znajdziemy go w C:\result.txt
DDS
1. Po uruchomieniu narzędzia wyskakuje dosowe okienko:
![[Obrazek: 2m5jshz.jpg]](http://i47.tinypic.com/2m5jshz.jpg)
2. Po zakończeniu pojawiają się dwa pliki: DDS.txt i Attach.txt które pokazujemy na forum.
Silent Runners
Jest to starsze narzędzie, działa na podstawie skryptu VBS więc musimy mieć go w systemie uaktywnionym. (Uwaga: pobieramy w następujący sposób: klikamy na linku PPM i wybieramy opcję Zapisz element docelowy jako)
Co tu dużo opisywać (
): po prostu uruchamiamy program i czekamy na wyskoczenie komunikatu (nawet jeśli wygląda to tak, jakby nic się nie działo!) "Done!", inaczej log nie będzie kompletny!!
![Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]](http://forum.hajlo.com/images/hajlo/logo.png)
